جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

استیو جابز...

  سال هاست که استیو جابز در کانون توجه عمومی قرار دارد اما از بسیاری جهات یکی از مرموزترین چهره های مشهور است که حتی مرگ او به صورت یک معما باقی مانده است. جابز بسیاری از مسائل مربوط به زندگی شخصی اش را پوشیده نگه داشته است. از خانواده ی عجیب و غریبش تا مبارزه ی او علیه سرطان لوزالمعده، بیماری که بالاخره صبح ۶ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی او را از پا درآورد.

  در حالیکه مدیرعامل و یکی از بنیان گذاران شرکت اپل در اکثر مصاحبه ها از صحبت در مورد زندگی شخصی اش اجتناب می کرد، نکات بسیاری هست که از زندگی او می دانیم چیزهایی بیشتر از مسائل کاری نظیر مک و آی فون. اما اگر با دقت بیشتری به دیدگاه او بنگریم می توانیم مردی را که در زمان ما قدرتمندترین ذهن را در فناوری معاصر داشت، بهتر بشناسیم و خود نیز با استفاده از این راهکارها موفق تر باشیم.   

  همیشه حریص باش. همیشه از نگاه یک جاهل ببین.

     سادگی و تمرکز. ساده بودن از پیچیده بودن سخت تر است. باید خیلی کار کنید تا افکارتان را مرتب و منظم سازید. اما در نهایت ارزشش را دارد، چراکه وقتی به آنجا رسیدید، می توانید از کوه بالا بروید.

  خلاقیت تنها ایجاد ارتباط میان پدیده ها است. وقتی از افراد خلاق می پرسید چگونه کاری را انجام دادند، آنها کمی احساس گناه می کنند، چون در واقع کاری انجام نداده اند. آنها فقط پدیده ای را دیدند و بعد از مدتی در نظرشان آشکار آمد.

  معیاری در کیفیت باشید. بعضی از افراد عادت به محیط اطراف ندارند، جاییکه انتظار می رود مزیت باشد.

  نوآوری مرز بین رهبر و دنباله رو است.

  اگر مثل یک هنرمند دنبال زندگی توام با خلاقیت و نوآوری هستید، زیاد نباید برگردید و به پشت سرتان نگاه کنید، بلکه می بایست اراده این را داشته باشید که هرکاری که مسوولیت آنچه قبلا انجام داده بودید را به عهده بگیرید و آن کسی که قبلا بوده اید را دور بیاندازید.

  من به همان اندازه ای که به کارهای انجام شده افتخار می کنم، به کارهای انجام نشده هم می بالم. نوآوری به خیلی چیزها نه می گوید.

  وقتی اولین گام را برمیدارید، تلاش کنید گره از مشکلی باز کنید. پیدا کردن نخستین راه حل ها خیلی پیچیده است و خیلی ها در آن باز می مانند. اما اگر به راهتان ادامه دهید و به جزئی ترین بخش ها دست یابید، خیلی وقت ها به راه حل های ساده و عالی می رسید. بسیاری از مردم زمان و انرژی لازم برای این کار را صرف نمی کنند.

  ما دکمه هایی را برای شما روی صفحه نمایش می گذاریم که کار کردن با آنها برایتان مثل هلو باشد!

  دزد دریایی بودن از پیوستن به نیروی دریایی خیلی جذابتر و شیرین تر است!

  وقتی نجاری باشید که یک کشوی چوبی زیبا می سازد، دلتان نمی خواهد از تخته چندلای زشت برای پشت آن استفاده کنید، اگرچه که این تخته چند لا رو به دیوار باشد و هیچکس آن را نبیند. با اینکه می دانید جای این تخته طوری است که دیده نمی شود، اما دوست دارید از چوب خوب و زیبا برای آن استفاده کنید. برای اینکه شب خوب بخوابید زیبایی و کیفیت باید به قدر کافی وجود داشته باشد.

  کسانی که سیلیکون ولی را ساختند مهندسان بودند. آنها کسب و کار را آموختند. آنها چیزهای مختلفی یاد گرفتند. اما به واقع اعتقاد داشتند که اگر آدمها با سایر افراد خلاق و باهوش سخت کار می کردند، می توانستند بسیاری از مشکلات بشر را کار کنند. من خیلی به این موضوع اعتقاد دارم.

  کیفیت مهمتر از کمیت است. اداره یک خانه خیلی بهتر از دو خانه است.


  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 27 مهر 1392
  منبع
  برچسب ها : خیلی ,بسیاری ,انجام ,زندگی ,کیفیت ,تخته ,کارهای انجام ,افراد خلاق ,زندگی شخصی ,استیو جابز ,
  استیو جابز...

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر